اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا       مقام معظم رهبری : عدالت، يعنى كمك به مردم محروم و ضعيف. عدالت، يعنى اين‏كه برنامه‏ها و حركت كلى كشور، در جهت تأمين زندگى مستضعفان باشد.       مقام معظم رهبری : نيرويى كه انقلاب و نظام را حفظ خواهد كرد، همين طبقات محروم جامعه هستند.       اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا       مقام معظم رهبری : وظيفه داريم فقر و محروميت را در كشور از بين ببريم و به زندگى اين قشر بيشتر رسيدگى كنيم. اين، وظيفه‏ى ما و وصيت امام است.       مقام معظم رهبری : در محيط كار، سعى كنيد از همه‏ى توان و استعداد و ابتكار خودتان استفاده كنيد.       مقام معظم رهبری : امروز در كشور، رقابت مشروع و مقبول از نظر مردم و ما، فقط رقابت براى خدمت كردن به مردم است.       مقام معظم رهبری : جهت كلى سياستهاى ما، بايد تأمين منافع طبقات محروم باشد.       مقام معظم رهبری : حقيقتاً مردم ولى‏نعمت ما و كارگزاران اين نظام هستند.       مقام معظم رهبری : در مسايل داخلى تأمين عدالت اجتماعى و امنيت عمومى و رعايت طبقات ضعيف و محروم، يك ركن اصلى است.       مقام معظم رهبری : ما اصلاً براى خدمت به مردم آمده‏ايم. فلسفه‏ى وجود ما خدمت به مردم است.       مقام معظم رهبری : مسئولين تا نفس دارند بايد به اين مردم خدمت كنند. بايستى در بين مسئولين مسابقه خدمتگزارى و خدمت‏رسانى به مردم برقرار باشد.       مقام معظم رهبری : نهضت خدمت‏رسانى به مردم يك مبارزه بزرگ و سنگين است.       مقام معظم رهبری : همه مسئولين بايد در خدمت به مردم از يكديگر سبقت بگيرند و يك نهضت خدمت به مردم راه بيندازند.       مقام معظم رهبری : اين انقلاب و نظام مديون پابرهنه‏هاست.      
۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير

برشور اطلاع رسانی نظام پذیرش وبررسی پیشنهادها درسازمان

 

مقدمه:

      نظام پذیرش و بررسی پیشنهادهای کارکنان بعنوان یک ابزار مدیریت مشارکتی در سطوح مختلف سازمان می باشد.

      سازمان بهزیستی کشور بنا بر آئین نامه اجرای ماده 20 قانون مدیریت خدمات کشوری و مصوبه دومین جلسه شورای تحول اداری مورخ 10/7/1390مبنی بر لزوم راه اندازی نظام پیشنهادها اقدام به راه اندازی این نظام در پورتال داخلی سازمان نموده است.

اهداف:

-     تلاش برای جلب مشارکت کارمنان در فرآیند تصمیم گیریها.

-     افزایش رضایت و انگیزه کارکنان و تقویت روحیه همکاری.

 -  ا یجاد بستر مناسب جهت شکوفایی اندیشه و تجارب کارکنان.

-    توجه به کرامت انسانی و افزایش سلامت و نشاط در روحیه کارکنان.

-   بهبود مستمر امور و افزایش کیفی و کمی خدمات ارایه شده در سازمان از طریق توسعه مدیریت مشارکتی.

زمینه ها و موضوعات پیشنهاد:

     کارمندان سازمان با توجه به زمینه های تخصصی ، اختصاصی و عمومی و در جهت بهسازی و اصلاح نظامها و فعالیتهای سازمان و در چارچوب نظام اداری  میتوانند پیشنهادهای خود از طریق نشانی پورتال داخلی سازمان:http://portal.behzisti.net به دبیرخانه مرکزی نظام پیشنهادها ارسال نمایند.

 

روش ارائه پیشنهادها:

     کارمندان می توانند پیشنهادهای خود را بصورت فردی و گروهی از طریق سامانه پورتال داخلی سازمان با رعایت موارد ذیل به دبیرخانه مرکزی ارسال نمایند:

-       پیشنهادها تکراری نباشد و همانند آنها قبلا ارائه نشده باشد.

-      پیشنهادها نباید تنها به ذکر و توضیح مشکل پرداخته و راه کاری همراه نداشته باشد.

-       پیشنهادهایی که در زمان دریافت در دستور کار سازمان قرار داشته باشد مورد قبول واقع نمیگردد.

دامنه امتیازها:

پیشنهاد دهندگان محترم سازمان می تواند در زمینه های مطرح شده و زیر مجموعه های مباحث که با وظایف و هدفهای نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها سازگار باشند پیشنهادهای خود را طرح و ارئه نمایند. در صورتیکه به تشخیص مراجع ذیربط نتایج در حد انتظار از آنها منتج شود طبق موارد زیر به پیشنهاد آنان حداقل و حداکثر امتیاز تعلق می گیرد، تعیین امتیازبر عهده شورای تحول اداری سازمان در مرکز و کمیسیون های تحول اداری در استان دیربط خواهد بود.

نتایج مورد انتظار از پیشنهادها:

-      افزایش کمیت و کیفیت خدمات و فعالیتهای سازمان در زمینه های پشتیبانی، اجتماعی، توانبخشی، فرهنگی و.....

-      صرفه جویی در منابع و کاهش هزینه ها بدون کاهش در کیفیت خدمات.

-   سرعت بخشیدن به خدمات و عملیات ارایه شده در سازمان.

-  ایجاد برنامه های تازه و ابتکاری در زمینه فعالیتهای سازمان.

-   اصلاح و بهبود فعالیتهای اجرایی و پیشگیری از دوباره کاری.

-  اصلاح و بهبود مقررات و دستورالعملهای کاری ، ساختار سازمانی و ارتباطات بین اداری در سازمان.

-  ارتقاء و بهبود مناسبات سازمان با دیگر نهادها .

-  بسط روابط انسانی مطلوب در میان کارمندان و دلپذیر کردن و بهسازی محیط کار.

- بهبود امور رفاهی و افزایش رضایت و انگیزه در کارمندان .

 

تعیین امتیاز و پرداخت پاداش و جایزه پیشنهادها:

      امتیاز هر پیشنهاد پذیرفته شده از سوی کمیته های تخصصی فرعی بر اساس دامنه امتیازها و میزان پاداش تعیین و پس از تایید شورای تحول اداری یا کمیسیون تحول اداری با توجه به اعتبارات تخصیص یافته موجود مشخص میگردد.

مراحل اجرایی پیشنهاد:

-      پیشنهادها پس از وصول از طریق پورتال داخلی و بررسی اولیه توسط دبیرخانه در صورت واجد شرایط عمومی بودن برای بررسی به کمیته های تخصصی فرعی ارائه میگردد.

-      کمیته های تخصصی فرعی پیشنهادها را بررسی و نظر خود را درباره درستی و سودمندی پیشنهاد تهیه و منعکس می نماید و براین اساس پیشنهاد دهنده را با توجه به امتیازهای مطرح شده ، تعیین و برای تایید نهایی به شورا یا کمیسیون تحول اداری ارسال می نمایند.

-      گزارش کمیته های تخصصی فرعی در شورا یا کمیسیون تحول اداری جهت تایید و نیز تعیین میزان امتیازات مقدماتی به بحث گذاشته میشود.

-      پیشنهادها که پس از اظهار نظردر شورا یا کمیسیون بمنظور اظهار نظر کاربردی و قابلیت اجرایی به واحد یا واحدهای ذیربط ارسال می گردد.

تذکر: آندسته از پیشهادهایی که مورد تایید قرار نمی گیرند به طرق مقتضی و صرفا بدلیل توسعه امر مشارکت تقدیر و مراتب به اطلاع پیشنهاد دهنده قرار میگیرد.

-   واحد یا واحدهای ذیربط موظفند در ظرف زمانی تعیین شده اظهار نظر مشورتی نمایند و نتیجه را بطور مستدل به شورا یا کمیسیون تحول اداری ارسال نمایند.

-   پیشنهادهای پذیرفته شده برای اجرا  به واحد ذیربط ارسال و شورا یا کمیسیون تحول اداری بطور مستقیم و یا از طریق کمیته تخصصی فرعی به منظور اطلاع از چگونگی اجرا و اخذ نتایج موضوع را پیگیری می نماید.

-   پیشنهادهای ارائه شده به شورا یا کمیسیون در صورتیکه منجر به تغییرات کمی و کیفی تعیین کننده ای در خدمات و فعالیتهای سازمان گردد از لحلظ امتیازات استخدامی و ارتقاء شغلی( به ویژه مسیر ارتقاء شغلی) و آئین نامه مربوط به کارکنان خلاق و نو آورملاک عمل قرار خواهد گرفت.

 

 

فایل ضمیمه: دریافت فایل
درحال حاضر عنوانی در این بخش ثبت نگردیده است
Copyright © 2018 behzisty-guilan.ir Inc. All rights reserved.
Powered by : Mahyanet.com